Nyári strandteszt: Tiszafüred Termálstrand
Tiszafüred kétstrandos város, az egyetlen a Tisza-tónál, amelynek tiszai (Holt-Tisza) szabadstrandja és termálstrandja is van a belterületen. Dönthetünk hát, hogy a lágy tiszai vízben vagy a temperált strandmedencékben engedjük el magunkat.
Bármennyire is szexi és a gyönyörű környezete miatt vonzó a szabadstrand (plusz persze ingyenes), néhány dologban a tiszafüredi termál ráver előbbire:
- ingyenes a parkolás: igen, míg a szabadstrandon parkolóautomaták vannak, itt ingyenesen parkolhatunk egész nap, sőt még elektromos autótöltő is van
- van 4 medence, és bár az úszómedence hőfoka még nyáron is vetekszik a szabadstrand októberi vízhőmérsékletével, azért mégiscsak kiszámíthatóbb
- viszonylag rendezettek a vizesblokkok, öltözők (a szabadstrandi rémálom jövőre megszűnik, de addig… inkább nem mondunk semmit)
- nincs sulyom és hínár (igaz cserébe van némi klór)
Senkit nem untatunk a Tiszafüredi Termálstrand és Kemping történetével, nagyon klassz régi képeslapok vannak fent a neten, azokat összehasonlítva a jelen állapottal gyorsan kiderül, hogy a strand minimális faceliftet kapott az elmúlt 50 évben. Ez egyben a bája is, ilyen menő, posztmodern öltözőépületek nincsenek már meg az eredeti állapotban szinte sehol sem. Ha még a hordó büfé is meglenne… 🙂
A Tiszafüredi Thermál Strand-, és Gyógyfürdő medencéi
- a fokoztaosan mélyülő, langyosvizes, napozós, “élménymedence” a sláger a gyerekeseknek (nem, nem babamedence, arra tökéletesen alkalmatlan). Ez egyben a strand hátránya is, egy medencébe tömörül mindenki a jobb napokon.
- a fentebb már említett úszómedence, csapvíz hőnérsékletű vize a forró nyári napokon nagyon jó, de még ekkor is számolni kell fél óra múlva kékülő ajkakkal. De úszni kétségtelenül jó benne.
- a “kör” vagy inkább sokszög termálmedence a strand régi gyerekmedencéje helyén épült gyógymedence. A német, holland közösség kedvence.
- a fedett termálmedence viszont itt maradt a múltból, és bár régen éppenhogy nem volt fedett, ez az újítás határozottan rosszat tett az élménynek. A sötét, borostyánsárga színben úszó, visszhangos, zajos és trópusi fülledtségű medencetérben zajlik a gyógyulni vágyók kiszolgálása. A víz egyébként remek, tényleg gyógyhatású, télen pedig kiváló.
A strand parkja nagyon klassz, különösen a bejárat felé eső részen a haalmas fák alatt nyugodtan lehet hűsölni.
A Tiszafüredi Thermál Strand-, és Gyógyfürdő büfé
Egyetlen büfé működik a strandon, kóstoltuk a lángost, nem rossz, bár még fél-egy percet sülhetett volna, hogy ropogósabb legyen a közepe. (Lángosért továbbra is a szabadstrandra kell járni…) Limonádét ittunk, ami viszont kifejezetten jó volt, bár persze szirupból készült, de ebben a mezőnyben rendben volt.
- Sima lángos 450 Ft
- Sajtos-tejfölös 650 Ft
- Hot-dog 600 Ft
- Lekváros palacsinta (2 db) 380 Ft
- Csapolt Soproni 330/550 Ft
- Limonádé (0,5l) 500 Ft
- Eszpresszo 350 Ft
A Tiszafüredi Thermál Strand-, és Gyógyfürdő belépőjegy árai
- Felnőtt belépő 1300 Ft
- Gyerek, diák, nyugdíjas 900 Ft
- 16h utáni kedvezményes jegy (egységesen) 600 Ft
- Családi belépők 3000-5100 Ft között, felnőtt és gyerekszám függően
- További jegyárak itt.
🙂
- ősfás park
- tiszta medencék
- egészen jó kis büfé
🙁
- 3 év alatti kisgyerekkel nincs strandolási lehetőség
- wc, öltöző és egyéb kiszolgáló területek elavultak
- strandos napokon fullra megtelik az egyetlen élménymedence
- nincs semmilyen szórakoztató program, attrakció, max focizni lehet a hatalmas gyepfelületen (az sem rossz persze)
Itt találod a Tiszafüredi Thermal Strand- és Gyógyfürdőt.