Egy kevésbé ismert strand a Tisza-tónál: kunhegyesi Szent István Gyógyvizű Fürdő
A legkisebb strand a Tisza-tónál
A strandfürdő Kunhegyes központjától 1,5 kilométerre található, a 34. sz. főútvonal és a vasút kereszteződésénél, a Kunmadaras felé vezető út mellett. Megközelíteni autóval érdemes, vagy ezen a vonalon közlekedik a Kunhegyes-Kunmadaras távolsági buszjárat és a strand előtt van egy buszmegálló is. A 7,1 hektár területű fürdő 90 százalékban ligetes zöldterület, nagy, árnyékod adó fákkal és a strand végében egy elég profin kialakított 4 pályából álló strandröplabda résszel. A kunhegyesi fürdő június 1 és augusztus 31-ig várja a fürdőzésre vágyókat minden nap 8.00 és 20.00 között. Tömeg nincs, nagyrészt a helyiek és a környékbeliek használják. A fürdő kellemes, csendes környezete kiválóan alkalmas a nyugodt kikapcsolódásra.
Kunhegyesi fürdő medencék
A fürdőben 4 medence található: egy úszómedence, egy élményelemekkel felszerelt strand és pancsoló medence, valamint egy 36-38 fokos termál-, illetve egy gyermekmedence. A legnagyobb területű nyilván az úszómedence (33 x 17 méter), melynek legnagyobb mélysége 195 centiméter. A hőmérséklete 25-27 fok közötti, kellemes, még a nagy nyári melegben is optimális. A vize tiszta, feszített víztükrű, a medence oldaláról való ugrálás sem szokás itt szerencsére.
A másik 3 medence mérete viszont a nagy medencéhez képest elég kicsi. A termálmedence vize 36-38 fokos, területe viszont csak 75 négyzetméter, szóval max 20 ember fér el benne kényelmesen. Ez a víz állítólag 998 méterről érkezik a felszínre, 54 fokos kifolyási hőmérséklettel. A termálvíz jódos, mely kiválóan alkalmas reumás panaszok, nőgyógyászati megbetegedések, mozgásszervi panaszok gyógyítására.
A gyermekmedence egy kicsivel nagyobb, mint a gyógyvizes, kellemes, 25-30 fokos. Ami viszont pozitívum, hogy mind a 2 medencénél van egy kis “esőbálló”, mely a nagy melegben árnyékoló szerepet is betölthet. A melegített vizű pancsoló a 2 kicsi medence mellett található, mely 19 négyzetméter területű, viszont kicsi gyerekeknek, babáknak tökéletes hűsölő.
Étkezési lehetőségek
A strand területén egy büfé található, ahol üdítőket, söröket, szeszes italokat és jégkrémet lehet kapni, viszont ételt nem. Kekszet, chipset tudunk venni, de nincs szendvics, hamburger plusz főtt étel sem. Ezt a vendégek úgy oldják meg, hogy a település éttermeiből rendelnek főtt ételt, ahonnan ezt készséggel ki is szállítják a fürdő bejáratához. Kunhegyesen amúgy elég sok büfé és étterem üzemel. Másik megoldás, ha hűtő táskában viszünk ennivalót magunkkal.
Amiért szeretjük
A medencék környékén napozásra, a további füves területeken labdázásra, külünféle szabadtéri játékokra van lehetőség. A sportolni vágyók igényeit pedig egy kispályás focipálya, valamint egy strandröplabda pálya rendszer szolgálja. Mikor ott jártunk, pont egy sportegyesület tartott strandröplabda mérkőzést, és mivel a medencéktől 50-100 méterre zajlott, így nem zavarták a strandolókat.
A bejárattól balra van a 100 egységes kabinsor és az újonnan épített női-férfi öltöző. A mosdó modern és tiszta, kint és bent is vannak zuhanyzók.
Kunhegyesi strand belépők:
- Napijegy: 2.000 Ft / fő
- Kedvezményes napijegy: 1.000 Ft / fő
- Délutáni jegy (17.00-20.00 óráig): 1.200 Ft / fő
- Kedvezményes délutáni jegy (17.00-20.00 óráig): 600 Ft/fő
- Csoportos napijegy (15 fő felett): 1.100 Ft / fő
- Kedvezményes csoportos napijegy (15 fő felett): 800 Ft / fő
- Alkalmi bérlet 5 alkalomra: 6.000 Ft / fő
- Alkalmi bérlet 10 alkalomra: 9.000 Ft / fő
- Kedvezményes alkalmi bérlet 5 alkalomra: 4.000 Ft / fő
- Kedvezményes alkalmi bérlet 10 alkalomra: 7.500 Ft / fő
Amivel számolni kell:
- nincs a büfében étkezési lehetőség
- nincs játszótér
- a strand területén szól a rádió
- parkolni nehézkes, főleg ha sokan vannak
Ami az előzőeket kompenzálja:
- nyugalom van, nincs nagy tömeg
- a medencék felújítottak, a vizük tiszta
- nagy a füves rész, ahol a gyerekek szabadon szaladgálhatnak és játszhatnak
- a fürdő alkalmazottjai kedvesek
- busszal is meg lehet közelíteni
A strandolás után érdemes megnézni Kunhegyes egyik jelentős ipartörténeti műemlékét, az 1859-ben téglából épült még ma is működőképes, utolsó tulajdonosáról elnevezett Komlósi-féle szélmalmot, melyet 2005-ben teljes felújítottak. A malmot belülről sajnos nem lehet látogatni.